Karanlıkta telefon kullanıyorsanız mutlaka okuyun.

Karanlıkta telefon kullanmak körlük yapıyor.

İngiltere’de geçici körlük geçiren iki kişiyi inceleyen uzmanlar karanlıkta tek gözle akıllı telefon ekranına bakmanın bu duruma neden olduğunu belirtti. Gece yatmadan önce karanlıkta son bir kez akıllı telefonunuz ile sosyal medya sitelerine veya diğer uygulamalara bakanlardansanız birazdan okuyacaklarınız bu alışkanlığınızı kökünden değiştirebilir.

karanlikta-telefon-kullanmak-korluk-yapiyor2

İngiltere’de iki kadın akıllı telefonlarını karanlıkta kullandıkları için geçici körlük teşhisi ile tedavi altına alındı. Geçici görme kaybı şikayeti ile doktora başvuran 22 ve 40 yaşındaki kadınların karanlık bir ortamda cep telefonu ekranlarına tek gözleri ile baktığı ortaya çıktı. Konuyla ilgili New England Journal of Medicine’da yer alan bilgiye göre, iki hasta da yatarken tek gözleri kapalı haldeyken uzun süre akıllı telefonlarını kullandı ve bu durum diğer gözde hasar oluşmasına neden oldu.

karanlikta-telefon-kullanmak-korluk-yapiyor1

Hastaları muayene eden Londra’daki Moorfield Göz Hastanesi çalışanı Dr. Gordon Plant, bu durumun bir gözün yoğun ışığa maruz kaldığı esnada diğer gözün tamamen karanlıkta kalmasının bir sonucu olduğunu belirtiyor. Hastaları muayene eden Londra’daki Moorfield Göz Hastanesi çalışanı Dr. Gordon Plant, bu durumun bir gözün yoğun ışığa maruz kaldığı esnada diğer gözün tamamen karanlıkta kalmasının bir sonucu olduğunu belirtiyor. Kaynak: http://www.teknolojioku.com/foto-galeri/karanlikta-telefon-kullanmak-korluk-yapiyor-20210.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir